ASICS Metaspeed Sky+, czyli prawdopodobnie najszybsze buty na Świecie!

W ostatnich tygodniach miałem okazję zrobić kilka/parę kilometrów w nowym modelu butów startowych: Metaspeed Sky+ od ASICS i teraz chciałbym podzielić się z Wami moimi odczuciami na ich temat. 

Pierwszy kontakt z nim miałem podczas globalnej premiery, która odbyła się w Hiszpańskiej Maladze pod koniec kwietnia. Tam też po raz pierwszy włożyłem go na stopy i od razu wystartowałem w wyścigu META : Speed : Trail, który towarzyszył całemu temu wydarzeniu. Pierwsze wrażenie: spora miękkość podeszwy pod piętą, potężna sprężystość pod śródstopiem i palcami buta oraz znaczna szerokość cholewy z przodu.

W trakcie samego wyścigu nie stanowiło to jednak żadnego problemu. Miękkość pianki w żaden sposób nie ograniczała, a rzekłbym nawet, że świetnie bilansowała ją twardość płytki karbonowej, która w tym modelu usytuowana jest wyjątkowo wysoko/blisko stopy. Natomiast co do cholewki to dobre trzymanie pięty i śródstopia pod wiązaniem wystarczyło, by utrzymać but w ryzach.

Po powrocie z Malagi udało mi się przeprowadzić jeszcze kilka treningów w Metaspeed Sky+. Od lekkich rytów zaczynając, poprzez treningi w drugim zakresie intensywności, na mocnych tempówkach kończąc. Chcąc dobrze poznać jak zachowuje się ten model rotowałem również nawierzchnią, po której biegałem. Na asfalcie i kostce brukowej było perfekcyjnie. But świetnie trzymał się podłoża nawet w zakrętach i mokrej nawierzchni dzięki technologii ASICS Grip, a spora miękkość pianki FF Blast Turbo zapewnia dobrą amortyzację nawet w przypadku dłuższej jednostki treningowej. Gorsze odczucia miałem podczas biegania po bieżni tartanowej. Tam, moim zdaniem miękkości pod stopą było już zbyt wiele. Wspomniana już wcześniej szeroka z przodu cholewa po dłuższym okresie użytkowania przestała stanowić problem. Myślę, że jest to tylko kwestią przyzwyczajenia. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby z wąską stopą mogą odczuwać z tego tytułu problem. Sam materiał cholewki jest jednak mega przyjemnym materiałem – lekkim, przewiewnym i ultra cienkim, co w dużej mierze wpływa na niską wagę buta (ok 205g).

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące tego modelu to zachęcam do kontaktu z nami w naszych sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Sklep Biegacza, gdzie nasi doradcy postarają się udzielić Wam odpowiedzi na nawet najbardziej nurtujące Was kwestie. Nie zapominajcie również o naszych kanałach social mediach, gdzie również jesteśmy do Waszej dyspozycji. Tymczasem lecę coś pobiegać, do zobaczenia w kolejnych materiałach.