Buty do biegania na każdą grubość portfela.

Przyszła pora na mały poradnik. Jakie buty kupić chcąc zacząć biegać? Czy w ogóle kupić, a może biegać w starych tramkach zalegających na dnie szafy? Jasne, że warto kupić buty przeznaczone do biegania, one wcale nie muszą być drogie, a na pewno komfort i idąca za tym przyjemnośc z biegania będzie zdecydowanie większa.

Buty do biegania na każdą kieszeń.

Rzeczą oczywistą jest, że nie każdy rozpoczynając swoją przygodę z bieganiem jest skłonny zainwestować w sprzęt z najwyższej półki. W końcu nikt z nas nie wie, czy taka formą aktywności przypadnie nam do gustu, czy będzie to tylko chwilowy romans. Nie inaczej ma się sprawa z butami.
Buty z segmentu „basic” także potrafią sprostać wyzwaniu i zaspokoić oczekiwania początkujących biegaczy. One także są wygodne, lekkie i amortyzują w sposób odpowiadający ich cenie.
Ważne jest, aby w momencie, kiedy zaprzyjaźnimy się z bieganiem na dobre, będziemy trenować regularnie, często i przede wszystkim zaczniemy pokonywać coraz to większe dystanse warto będzie pomyśleć o wymianie butów na lepsze. W ten sposób zadbamy o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Opis modeli „basic”

Nike Dart 10
Dobra propozycja dla początkujących biegaczy o neutralnym lub supinującym typie stopy. Cholewa skonstruowana została z delikatnego meshu zapewniającego komfort i odpowiednią wentylację. W strategicznych miejscach umieszczone zostały syntetyczne wstawki dające dobry poziom stabilizacji. W podeszwie środkowej zastosowano piankę phylon dającą optymalne bezpieczeństwo stopy w trakcie kontaktu z podłożem. Trwałość podeszwy zewnętrznej zapewnia trudnościeralna guma BRS1000.

Adidas Duramo 6
Podstawowy model runningowy przeznaczony dla neutralnych i supinujących biegaczy. Meshowa cholewa gwarantuje dobrą wentylację buta. Syntetyczny logotyp zapewnia dobrą stabilizację stopy. W obuwiu zastosowano wkładkę wewnętrzną z pianki EVA dopasowującej się do kształtu i budowy stopy. Podeszwa środkowa na bazie dobrze absorbującej uderzenie i drgania pianki Adiprene. Dzięki czemu biegacz odczuwa zdecydowanie większy komfort biegu i mniej obciąża stawy. W podeszwie zewnętrznej, w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie zastosowano system adiWear. Jest to niepozostawiająca śladów i odporna na ścieranie guma.

Asics Patriot 7
Patriot 7 to lekka i komfortowa propozycja dla biegaczy neutralnych i supinujących. Elementy siateczkowe wraz z systemem Synthetic Leather and Mesh Upper w cholewie zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza usuwając nadmiar ciepła na zewnątrz buta. Wkładka wewnętrzna wykonana w systemie Removable EVA Sockline zapewniającym jak najlepsze dopasowanie buta do stopy podnosząc w ten sposób komfort użytkowania. Podeszwa środkowa wykonana z dobrze amortyzacyjnej pianki spEVA. Przy konstruowaniu podeszwy zewnętrznej, w celu zapewnienia jak najwyższej trwałości wykorzystano twardą i odporną na ścieranie gumę AHAR.

Mizuno Crusader 8
Konkurencyjny model z segmentu „basic” dla początkujących neutralnych biegaczy jak i ludzi preferujących nordic walking czy inne aktywności fizyczne. Delikatna, dobrze wentylowana cholewa zapewnia komfort i poczucie świeżości. Podeszwa środkowa wykonana z pianki EVA będącej porowatym tworem o właściwościach amortyzujących. Podeszwa zewnętrzna w okolicy pięty, w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie wykończona została trwałą gumą o nazwie X10.