Mój numer jeden w komforcie i na każdy długi bieg – GEL-NIMBUS 25™

Od mojej pierwszej styczności z Nimbusem w roku 2014 miałem olbrzymią przyjemność biegać w każdym kolejnym wydaniu (z jednym tylko wyjątkiem) tego legendarnego modelu. Przez te wszystkie lata wspólnych kilometrów but ten wyrósł na zdecydowanego lidera w kategorii butów treningowych i osiadł na tyle mocno, że ciężko będzie go z tego tronu zrzucić.

Wcześniejsze wydania przychodziły raczej tylko drobne zmiany tym razem jednak jest inaczej. Tu do czynienia mamy z prawdziwą rewolucją! I nie chodzi wyłącznie o rewolucję wizualną ale o rewolucję technologiczną, bo Nimbus 25 zyskał nową duszę, zupełnie nowe wnętrze.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to kompletnie nowy design buta. Nowoczesny, przyjemny dla oka i dość masywny. Po raz pierwszy w historii but nie posiada również okienka z widoczną technologią GEL®. Jednak, czy wyszło to Nimbusowi na złe? Nie sądzę! Bo wygląd to jedno, a odczucia to drugie.

W miejsce dotychczasowej technologii GEL® skumulowanej pod piętą wprowadzona została nowa technologia PureGEL® zapewniająca gładką i jednolitą amortyzację na całej długości podeszwy i w każdym momencie przetoczenia. Na tak potężną amortyzację wpływa także ilość pianki FF Blast Plus Eco® zastosowanej w podeszwie środkowej. 41,5mm pod piętą do 33,5mm z przodu na naprawdę solidna ilość – 20% większa, niż w modelach wcześniejszych.

Jeśli chodzi o cholewkę, to uwagę przykuwa z pewnością bardzo elastyczny język oraz wysoki kołnierz okalający kostkę. Do jej wytworzenia producent wykorzystał materiały z recyklingu. Nie wypłynęło to jednak w żaden sposób na dopasowanie i oddychalność materiału. Ten utrzymany został na właściwym dla siebie, ponadprzeciętnie wysokim poziomie.

Przeprowadzone testy ASICS GEL-Nimbus 25 potwierdziły to, co dokonale wiedziałem już o Nimbusie. W dalszym ciągu jest to wybór idealny dla osób potrzebujących wysokoamortyzowanego i bezpiecznego obuwia. Rewelacyjnie sprawdza się podczas długich, spokojnych rozbiegań i nawet nie najgorzej podczas treningów o umiarkowanej intensywności takich, jak bieg ciągły w drugim zakresie, czy biegi z narastającą prędkością. Słabiej but ten sprawdza się w realizacji treningu tempowego, czy interwałowego, jednak przecież nie w takim celu został on stworzony. Nimbus 25 ze względu na kształt bieżnika preferowany jest do biegania po nawierzchniach twardych i stabilnych, takich jak asfalt, czy kostka brukowa. Nieco gorzej kontroluje on nawierzchnie naturalne, bądź mokre jednak na pewno nie odstaje od produktów konkurencyjnych.

Jako wieloletni użytkownik modeli ASICS GEL-Nimbus zdecydowanie polecam jego najnowsze 25 wydanie. Jestem więcej, jak pewny rozkocha on w sobie każdego, kto tylko jest w potrzebie właśnie takiego przede wszystkim wygodnego, komfortowego i nade wszystko bezpiecznego buta!